Skip to main content

Ogrzewanie nadmuchowe POLSKI KOMFORT – system klasy premium.

Poznaj ogrzewanie nadmuchowe z funkcjami, które zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby.

Ogrzewanie nadmuchowe POLSKI KOMFORT – wersje systemu

Każdy budynek wymaga indywidualnego podejścia dlatego ogrzewanie nadmuchowe może przybierać różne formy i wykorzystywać różne urządzenia.

Wspólnym mianownikiem jest jednak powietrze jako nośnik energii oraz wytyczne projektowe – dzięki czemu powstaje system całorocznego komfortu a nie tylko klimatyzacja z funkcją ogrzewania. Projektujemy systemy nadmuchowe zgodnie z wytycznymi organizacji ACCA która od lat wyznacza stadardy dla branży HVAC.

Wykonujemy systemy nadmuchowe w następujących wariantach.

 1. Centralny z podziałem strefowym gdzie źródłem ciepła jest pompa ciepła ATA lub nagrzewnica gazowa
 2. Multi DX z indywidualnymi jednostkami DX  dla poszczególnych stref gdzie źródłem ciepła jest układ VRF
 3. Multi FCU z indywidualnymi jednostkami wodnymi ( klimakonwektor ) gdzie źródłem ciepła jest pompa ciepła ATW lub kocioł gazowy
 4. Specjalne przy wykorzystraniu central typu rooftop, central klimatyzacyjnych …

Wybór wersji systemu jest zawsze dopasowany do budynku, jego wielkości i przeznaczenia. Poniżej garść informacji na temat urządzeń wykorzytywanych w najpopularniejszej wersji systemu. 

ogrzewanie nadmuchowe
Ogrzewanie + Klimatyzacja

Wykorzystanie powietrza jako czynnika,
to najbardziej oszczędny sposób ogrzewania na świecie!

Ogrzewanie pompą ciepła o zmiennej wydajności i rekordowej sprawności Mitsubishi Zubadan z nową centralą grzewczo-klimatyzacyjną Feelco HP to rozwiązanie dla twojego domu.

Nowa centrala grzewczo – klimatyzacyjna Feelco HP zaprojektowana i wyprodukowana w Stanach Zjednoczonych specjalnie na potrzeby instalacji ogrzewania nadmuchowego klasy premium z pompą ciepła powietrze – powietrze jako źródło ciepła.

Feelco HP jest pierwszą dostępną w Polsce centralą klasy premium z  wielostopniowym silnikiem prądu stałego. Silniki ECM – elektronicznie komutowany pozwala na wielostopniową regulację wydajności w zależności od potrzeba danej aplikacji. Działa on w algorytmie gwarantowanego wydatku powietrza, oznacza to, że silnik automatycznie dostosowuje prędkość obrotową tak aby zapewnić właściwy wydatek powietrza przy jak najmniejszym zużyciu energii elektrycznej. Spręż dyspozycyjny dostosowywany jest automatycznie do instalacji.

Wymiennik ciepła wykonany w technologii Quantum Coil ma największą powierzchnię w swojej klasie. Pozwala to na osiągnięcie najwyższej możliwej sprawności wymiany ciepła pomiędzy agregatem pompy ciepła a centralą. Technologia Quantum Coil została zaprojektowana w celu zapewnienia większego komfortu i oszczędności energii. Wymiennik jest wykonany ze specjalistycznego stopu aluminium, odporny na korozję, a zatem zapewnia  łatwiejszą konserwację, lepszą wydajność i większy spokój ducha na wiele lat.

Kolejną nowością jest zastosowanie powłoki Microban w układzie odprowadzenia skroplin z wymiennika. Technologia przeciw drobnoustrojom Microban oparta jest na naukowo udowodnionych składnikach aktywnych, wprowadzone na etapie produkcji, udoskonalą produkt o trwałej ochronie przeciwbakteryjnej.

Centrala grzewczo – klimatyzacyjna Feelco HP:

 

 • Wymiennik Quantum Coil z technologią antybakteryjną Microban
 • Precyzyjną regulację wydajności ogrzewania i chłodzenia zgodnie z zapotrzebowaniem budynku
 • Dłuższe cykle pracy gwarantujące precyzyjne utrzymanie wymaganej temperatury
 • Wyższą sprawność – dzięki największej powierzchni wymiennika w swojej klasie jest nawet 69% bardziej wydajna niż inne powietrzne pompy ciepła o tej samej mocy grzewczej
 • Całkowicie izolowana termicznie i akustycznie obudowa
Centrala_Feelco_HP3 ogrzewanie nadmuchowe
Wymiennik ciepła Quantum o dużej powierzchni
Turbina wentylatora nawiewu
Opcjonalne grzałki awaryjne
Silnik EC o zmiennych obortach
Całkowicie izolowana obudowa wyciszająca
Przyłącza czynnika z opcjonalnym zaworem rozprężnym
Układ odpływu w technologii Microban

Centrala grzewczo – klimatyzacyjna Feelco HP

Centrala Feelco HP  – jedyna dostępna na rynku Polskim centrala grzewczo – klimatyzacyjna z wielostopniowym silnikiem ECM oraz wymiennikiem ciepła Quantum coil z technologią antybakteryjną Microban.

microban

Rekordowa sezonowa sprawność grzewcza.
Najnowszy wymiennik ciepła w technologii Quantum coil.

Centrala grzewczo-klimatyzacyjna Feelco HP wyposażona w największy w swojej klasie wymiennik ciepła uzyskuje rekordowe wyniki sprawności.
Sprawność procesu ogrzewania i chłodzenia zależy w dużej mierze od skuteczności przekazywania ciepła pomiędzy czynnikiem grzewczym a powietrzem. To zadanie wymiennika ciepła. Nowy aluminiowy wymiennik Quantum w centralach Feelco HP pozwala na wykorzystanie pełnej mocy agregatów Zubadan. 
wymiennik Quantum coil

Agregaty Mitsubishi Zubadan – rozmiar ma znaczenie.
Największa powierzchnia wymiennika, blisko 3m2.

W odróżnieniu od większości  konkurencji wyposażonej w sprężarki rotacyjne pompa ciepła Mitsubishi Zubadan wykorzystuje sprężarkę typu Variable Speed Scroll. Sprężarka skonstruowana została z myślą o zapewnieniu wydajności grzewczej nawet w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Zmienne obroty oraz wysoka maksymalna prędkość do 7000 obr/min zapewnia wysoką temperaturę czynnika co wpływa na wysoki komfort ogrzewania.

Zewnętrzny wymiennik ma powierzchnię blisko 3m2. To absolutny rekord w swojej klasie i jednocześnie gwarancja najwyższej sprawności ogrzewania i chłodzenia nawet poniżej -25°C.  Agregaty Mitsubishi Zubadan są specjalnie optymalizowane dla systemów Feelco tak aby wykorzystać pełne możliwości grzewcze i chłodnicze.

Nowe urządzenia zewnętrzne w wersji ZUBADAN powstały ze szczególnym naciskiem na tryb ogrzewania.

Technika ZUBADAN zaprojektowana została przez firmę Mitsubishi Electric specjalnie z myślą o bardzo zimnym klimacie. Poprawia moc grzewczą instalacji i umożliwia utrzymanie 100 % mocy grzewczej przy temperaturze zewnętrznej do −15 °C oraz dogrzewanie przy temperaturze do −25 °C.

 

 • 100 % znamionowej mocy grzewczej przy temperaturze zewnętrznej do −15 °C
 • Rozszerzony zakres zastosowania do temperatury zewnętrznej −25 °C
 • Wysoka sezonowa efektywność energetyczna
 • Zoptymalizowany tryb odszraniania
 • Funkcja klimatyzacji w standardzie
ogrzewanie nadmuchowe
Wentylacja z odzyskiem ciepła

Świeże powietrze bez ukrytych dopłat!
Dzięki modułowi odzysku ciepła z powietrza wentylacyjnego.

Inteligentny, aktywny moduł odzysku ciepła i wilgoci ERV.

Działa w sposób całkowicie zintegrowany z układem ogrzewania i klimatyzacji. Dostarcza dodatkową moc grzewczą lub chłodzącą w sposób inteligentny w trosce o Twój komfort i portfel np. zapewniając intensywną wentylacją, gdy jest to korzystne dla utrzymania wymaganej temperatury lub obniża wydajność wentylacji gdy na zewnątrz jest duży mróz lub upał.

Dodatkowo, entalpiczny wymiennik ciepła pozwala na odzysk wilgoci zimą. Dzięki tej funkcji proces wentylacji nie powoduje nadmiernego wysuszenia powietrza w budynku.

Nawilżanie powietrza

Czasem jedwabnie delikatny strumień pary
potrafi zamienić klimat w komfortowy klimat.
Nawilżacz dba o zdrowie, gdy zbliża się zima.

Automatyczny nawilżacz powietrza HUM.

To urządzenie, które w sposób automatyczny dozuje ilość pary (mgiełki wodnej) wtłaczanej do systemu, aby podnieść wilgotność powietrza zimą do poziomu komfortowego dla użytkowników. Podczas zimy to właśnie suche powietrze i wysoka temperatura są główną przyczyną chorób i przeziębień. Urządzenie pozbawione silników elektrycznych, nie zużywa energii, wykorzystując przepływ powietrza jednostki wewnętrznej pompy ciepła.

Oczyszczanie powietrza

Jeśli uwielbiasz czystość i nie przepadasz za kurzem,
lub jeśli masz alergię, to zakochasz się w tym
urządzeniu od pierwszego włączenia.

SYSTEM OCZYSZCZANIA POWIETRZA FEELCO PUREAIR
TECHNOLOGIA FOTOKATALITYCZNEGO UTLENIANIA (PCO) + UV

Najwyższa klasa filtracji w walce ze SMOGiem, pyłkami, alergenami, wirusami i bakteriami. System oczyszczania powietrza Feelco PureAi wykorzystuje technologię UV oraz utleniania fotokatalitycznego (PCO) aby zmniejszyć obecność unoszących się w powietrzu lotnych cząstek organicznych, zapachów kuchennych, typowych zapachów występujących w gospodarstwie domowym, drobin kurzu, pleśni oraz pyłków roślinnych oraz pyłów PM2,5 i PM10.

Testy laboratoryjne potwierdzają, że podczas pierwszych 24 godzin działania systemu oczyszczania
Feelco PureAi następuje 50-procentowa redukcja wszystkich lotnych cząstek organicznych (TVOC).  Ciągła praca w układzie ogrzewania nadmuchowego pozwala eliminację nawet 99% zanieczyszczeń powietrza.

Więcej o systemie oczyszczania.

Sterowanie (centralne lub strefowe)

Myśl o nim jak o Twoim prywatnym asystencie dobrego klimatu, sterującym wszystkimi urządzeniami razem, lub każdym z osobna. Wspólnie Tobą, lub za Ciebie. Z dostępem przez WiFi także z Twojego telefonu.

Airzone – Pełna kontrola, jest prostsza niż myślisz.

Chcesz znać aktualne zużycie energii, lub zaplanować większe oszczędności? Nic prostszego! Zarządzaj precyzyjne pełnym komfortem z jednego miejsca. Temperatura, wentylacja, wilgotność, stopień oczyszczania powietrza w każdej z 8 stref sterowane z jednego miejsca. Miejsca w którym jesteś teraz. 

Instalacja

Przesył komfortowego powietrza odbywa się kanałami. To rozwiązanie niezwykle trwałe, elastyczne, ale przede wszystkim estetyczne.

Ursa Air Zero – Najbardziej dojrzała instalacja na rynku.

Cała instalacja została zaprojektowana tak, by spełniać najwyższy osiągalny standard jakości.
Projektanci instalacji zadbali, by zostawić Ci mnóstwo niezabudowanej przestrzeni. Czas na nową aranżację wnętrza? Teraz możesz łatwo zmienić zdanie. Ustawiaj swobodnie meble, ściany i światła.