Skip to main content

Ogrzewanie nadmuchowe. FAQ – najczęściej zadawane pytania.

Czym jest ogrzewanie nadmuchowe?

Ogrzewanie nadmuchowe to zintegrowany system ogrzewania klimatyzacji i wentylacji budynku z funkcjami kontroli wilgotności i czystości powietrza. Jest to system powietrzny czyli taki, który jako nośnik energii wykorzystuje powietrze, dzięki temu jego bezwładność jest dużo niższa niż systemów wodnych.


Czy pompa ciepła powietrze – powietrze jest wystarczającym źródłem ciepła w Polsce?

Nowoczesne pompy ciepła powietrze powietrze zapewniają skuteczne ogrzewanie w każdych warunkach klimatycznych występujących w naszym kraju. Agregaty wyposażone w sprężarkę typu scroll o zmiennej wydajności pracują efektywnie nawet przy -25st. na zewnątrz.


Co wyróżnia POLSKI KOMFORT na tle innych systemów powietrznych?

POLSKI KOMFORT to marka premium. Do budowy naszych systemów wykorzystywane są tylko najnowocześniejsze urządzenia o najwyższych parametrach efektywności pracy i komforcie użytkowania. Projektowanie systemów ogrzewania nadmuchowego odbywa się wg. ściśle określonych zasad przy zastosowaniu wytycznych projektowych mających na celu utrzymanie najwyższego standardu wykonywanych instalacji.


W jakich budynkach można stosować systemy ogrzewania nadmuchowego?

Ogrzewanie nadmuchowe to system zaprojektowany do budynków mieszkalnych oraz małych i średnich budynków użytkowych. Najwięcej instalacji ogrzewania nadmuchowego wykonywanych jest w domach jednorodzinnych, obiektach handlowych i biurowych a także restauracjach, klubach fitness  i obiektach opieki zdrowotnej.


Dlaczego ogrzewanie nadmuchowe jest tańsze w eksploatacji niż tradycyjne systemy wodne?

Ogrzewanie nadmuchowe to system bezpośredniego ogrzewania ( latem chłodzenia ) powietrza bez czynników pośrednich jakim jest woda w tradycyjnych instalacjach. Cały proces trwa wielokrotnie krócej a sprawność układu jest wyższa. Dodatkowo ogrzewanie nadmuchowe można programować z dokładnością co do minuty a więc ogrzewamy budynek tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. W POLSKI KOMFORT stosujemy tylko najnowocześniejsze urządzenia firmy Mitsubishi oraz LG o najwyższych w branży współczynnikach sprawności sezonowej.


Czy ogrzewanie nadmuchowe jest droższe w instalacji niż standardowe ogrzewanie?

Ogrzewanie nadmuchowe to system wielofunkcyjny, bezpośrednie porównanie do innego systemu grzewczego jest zatem niemożliwe. Chcąc dokonać rzetelnego porównania należy obliczyć cenę systemu oraz cenę alternatywnych instalacji realizujących te same funkcje, a więc ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji. Nasze doświadczenia wskazują, że koszt wdrożenia systemu ogrzewania nadmuchowego w porównaniu do zestawu alternatywnych instalacji jest zdecydowanie niższy.


Jaki ogrzewanie nadmuchowe ma wpływ na zdrowie użytkowników?

Systemy nadmuchowe mogą być wyposażone w funkcje wpływające na poprawę jakości powietrza i komfort użytkowników. Zimą niezwykle cenioną funkcją jest nawilżanie powietrza, która podnosi wilgotność powietrza, co wpływa bardzo pozytywnie na komfort użytkowników i daje ulgę osobom cierpiącym na dolegliwości spowodowane nadmiernie wysuszonym powietrzem. Latem systemy nadmuchowe, wyposażone w funkcję osuszania, pozwalają na odprowadzenie nadmiaru wilgoci z powietrza. Ogrzewanie nadmuchowe to również dbałość o czystość powietrza. Dostępne filtry o różnej klasie filtracji oraz bakteriobójcze lampy UV pozwalają na redukcję zanieczyszczeń, a nawet mikroorganizmów jak roztocza, bakterie i wirusy.

Czy będę mógł samodzielnie zaprojektować nowy system ogrzewania nadmuchowego?

Projektowanie systemów ogrzewania nadmuchowego dla budownictwa mieszkalnego wymaga dużej wiedzy inżynierskiej ale również umiejętności przewidywania oczekiwań klientów w zakresie komfortu, zdrowia i ekonomii eksploatacji. Zdecydowanie polecamy powierzenie projektu specjalistycznej firmie.


Jaka jest dostępność urządzeń?

Urządzenia systemów POLSKI KOMFORT produkowane są w fabrykach głównie w  Japonii i Korei. Jako  dystrybutor na terenie Polski posiadamy w stałej sprzedaży wszystkie urządzenia, dostawy towaru odbywają się w systemie 24h, tak aby wysyłka miała miejsce najpóźniej następnego dnia po potwierdzonym zamówieniu. W przypadku zamówień większych ilości urządzeń termin ustalany jest indywidualnie.


Jakiej marki są urządzenia stosowane w systemach ogrzewania nadmuchowego?

POLSKI KOMFORT to współpraca z czołowym producentem sprzętu HVAC, firmą MItysubishi Electric oraz LG. Urządzenia tych marek są dostępne w Polsce od ponad 20 lat. Mitsubishi Electric to lider branży, firma z blisko 100 letnią tradycją znana z produkcji urządzeń o bardzo wysokiej jakości. Mitsubishi Electric to również badania i rozwój, które gwarantują nowatorstwo stosowanych rozwiązań. Do budowy systemów nadmuchowych wykorzystywane są również dedykowane jednostki centralne produkowane w USA oraz systemy sterowania firmy Airzone.


Jaka jest gwarancja na urządzenia ?

Urządzenia stosowane w systemach POLSKI KOMFORT objęte są 3 letnią ograniczoną gwarancją, szczegółowe warunki podane są w warunkach gwarancji.


Jak umówić się z przedstawicielem POLSKI KOMFORT?

Wystarczy zadzwonić lub napisać.