Skip to main content

Zdrowy dom z ogrzewaniem Feelco.

By 5 września, 2017Realizacje
ogrzewanie nadmuchowe

Pisząc o systemie ogrzewania powietrznego Feelco poświęcamy najwięcej uwagi niskim kosztom eksploatacji oraz komfortowi użytkowania przez cały rok. Należy jednak przypomnieć, że często decyzja o wyborze systemu Feelco jako sposób ogrzewania budynku jest wynikiem poszukiwania sposobu na zdrowy i czysty dom. Ogrzewania nadmuchowe Feelco jest bowiem nie tylko instalacją zapewniającą właściwą temperaturę latem i zimą, dba również o właściwą wentylację, kontroluje wilgotność i dba o czystość powietrza w całym budynku.

Jak Feelco dba o czysty i zdrowy dom?

Feelco to system wykorzystujący powietrze jako nośnik energii. Oznacza to, że możemy z łatwością wyposażyć układ o dodatkowe elementy dbające o właściwe parametry powietrza przesyłanego do pomieszczeń mieszkalnych. Automatyczny nawilżacz dba aby wilgotność w budynku była najbliższa ideału. Gdy czujnik wilgotności wykryje zbyt suche powietrze uruchamia nawilżacz, który pobiera wodę z instalacji wodnej i zamienia ją w mgiełkę pary wodnej przesyłanej przez system razem z ogrzanym powietrzem. Filtry powietrza, dostępne w różnych klasach filtracji, dbają aby w powietrza usuwane były wszelkie zanieczyszczenia jak kurz, alergeny, SMOG a nawet wirusy czy bakterie. Moduł odzysku ciepła, zapewnia właściwą wentylację z gwarancją niskich kosztów eksploatacji.

Opinia klienta po pierwszym roku eksploatacji.

„Zdecydowałem się na ogrzewanie nadmuchowe, bo to system bardzo podnoszący komfort,  ogrzewanie z nawilżaniem, filtrowaniem i odzyskiem ciepła zimą oraz chłodzenie i oczyszczania powietrza latem. Poza tym chyba najważniejszą zaletą tego systemu jest jego niska bezwładność cieplna,  system pozwala nam dowolnie programować i utrzymywać temperatury w poszczególnych porach dnia i w każdej strefie osobno. Połączenie z rekuperacją zapewnia stale świeże powietrze w domu.”

 

Zobacz kolejny zdrowy i czysty dom z Feelco:

Instalację wykonała firma Thermico – autoryzowany partner Feelco.

 Sterownik Carrier Infinity Touch
Feelco kratki podłogowe
 Kratki podłogowe w salonie
kratka podłogowa
 Kratki podłogowe w salonie
 Kratki sufitowe w pokoju dziecięcym
Feelco kratka nadmuchowa
Kratka cokołowa w łazience
Drewniana kratka podłogowa
Drewniana kratka podłogowa
Fellco kotl
Kotłownia Feelco GAZ przystosowana do rozbudowy o moduł klimatyzacji z pompą ciepła