Skip to main content

Wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła

By 1 sierpnia, 2017Bez kategorii

Wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła

System nadmuchowy Feelco pozwala nie tylko na efektowne ogrzewanie i klimatyzację Twojego domu. Do jego podstawowych funkcji należy również wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Proces ten nazywany rekuperacją pomoże Ci zminimalizować straty ciepła w zimie i tym samym zaoszczędzić energię zużywaną na ogrzewanie budynku.

Wentylacja w systemie nadmuchowym to swobodna regulacja ilości świeżego powietrza w domu, bez konieczności otwierania okien – a więc bez utraty nagromadzonego w pomieszczeniach ciepła.

Rekuperacja odpowiada za stałą wentylację budynku oraz odzyskiwanie ciepła z usuwanego powietrza. Dostarcza świeże powietrze z zewnątrz oraz usuwa powietrze zużyte, jednocześnie odzyskując z niego do 94% ciepła. Czyste powietrze rozprzestrzeniane jest kanałami systemu nadmuchowego Feelco.

Miej wszystko pod kontrolą

Naturalna wentylacja w domu nie pozwoli Ci monitorować przepływu powietrza w taki sposób, aby zachować jak największą efektywność i energooszczędność. W systemie Feelco jest inaczej. Automatyka systemu zawsze dostosowuje wydajność wentylacji do potrzeb i warunków.

Intensywność wentylacji jest uzależniona od wilgotności powietrza, temperatury w budynku i na zewnątrz. System automatycznie zwiększy wymianę powietrza, gdy niebezpiecznie rośnie wilgotność lub zmniejszy gdy duży mróz znacznie zwiększyłby koszty eksploatacji.

Wybierając funkcję wentylacji z odzyskiem ciepła Feelco, możesz zaoszczędzić na kosztach eksploatacji. Rekuperacja pozwala na odzyskane ciepła z wentylowanego powietrza, co jest szczególnie widocznie w okresie zimowym.

Zalety wielofunkcyjnego systemu Feelco

Inwestując w inteligentny system Feelco możesz ogrzać swój dom podczas mroźnej zimy, ochłodzić temperaturę w lecie, a także pozbyć się zanieczyszczeń i alergenów. Ta nowa jakość powietrza polepszy komfort życia wszystkich domowników. Odpowiednio nawilżone powietrze ma również wpływ na zdrowo wyglądającą skórę i dobre samopoczucie. Ponadto, wentylacja z odzyskiem ciepła w natychmiastowy sposób pozbędzie się nieprzyjemnych zapachów z kuchni, czy łazienki.

Decydując się na instalację ogrzewania nadmuchowego z funkcją wentylacji, oszczędzisz na budowaniu kominów wentylacyjnych, co zmniejszy koszty inwestycyjne, a do tego nie zajmie dodatkowej powierzchni w Twoim domu! Zaoszczędzisz również na kosztach instalacji, ponieważ proces wentylacji odbywa się przy użyciu tych samych kanałów, wykorzystywanych przez system ogrzewania powietrznego.

Gwarancja świeżego powietrza

System Feelco z funkcją wentylacji odpowiada za rozdzielenie zużytego i świeżego powietrza. Proces ten stanowi gwarancję, że Twój dom będzie zawsze wolny od zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów. Wentylacja w systemie Feelco jest automatyczna, co oznacza, że system sam kontroluje proces wentylacji, biorąc pod uwagę warunki panujące w budynku i na zewnątrz.

Dzięki nam, w Twoim domu obecne będzie wyłącznie czyste powietrze, nawet przy zamkniętych oknach. Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta – skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiedni system Feelco do Twoich potrzeb.