Skip to main content

Sterowniki Airzone kompatybilne z asystentami głosowymi Alexa i Google

By 11 grudnia, 2019Nowości
airzone alexa google

Najnowsza aktualizacja oprogramowania systemów sterowania strefowego Airzone wprowadza możliwość współpracy z asystentami głosowymi.  W pierwszej kolejności dodane zostały najpopularniejsze systemy Amazon Alexa oraz Google Assistant.  Systemy głosowe czy inaczej inteligentne głośniki to możliwość wydawanie komend urządzeniom w domu za pomocą głosu.

Teraz, nie będzie już konieczności szukania telefonu z aplikacją czy podchodzenia do sterownika aby włączyć klimatyzację czy zmienić jej nastawę. Co ciekawe, systemy głosowe pozwalają również tworzyć szereg rutynowych zadań czy scenariuszy, czyniąc tym samym nasz dom inteligentnym.  Przy pomocy scenariusza działań możemy przykładowo zaprogramować aby rano włączyło się ogrzewanie, oświetlenie, otworzyły się rolety czy włączyło radio – to oczywiście tylko przykłady gdyż możliwości internetu rzeczy IoT wydają się wręcz nieograniczone.

Airazone pozwala na zarządzenia przez systemy głosowe pracą systemu Feelco w poszczególnych strefach jak również zmianę żądanej temperatury.  Jak połączyć sterownik Airzone z asystentami głosowymi zobaczycie na poniższych filmach.