Skip to main content

Ogrzewanie nadmuchowe – modernizacja do Feelco.

By 1 sierpnia, 2017Realizacje
ogrzewanie nadmuchowe modernizacja

Systemy Feelco nazywamy ogrzewaniem nadmuchowym nowej generacji. Feelco bazuje bowiem na rozwiązaniu ogrzewanie powietrzem stosowanym od lat na całym świecie. To co wyróżnia system Feelco od innych układów powietrznych to zastosowanie tylko najnowocześniejszych urządzeń Carrier Infinity, instalacji URSA AIR oraz kryteriów projektowych kładących nacisk na komfort i ekonomie działania. Posiadacze starszych rozwiązań mogą unowocześnić swoje systemy, oto jeden z przykładów.

Pierwsze systemy ogrzewania nadmuchowego pojawiły się w Polsce już w latach osiemdziesiątych. Bazowały wówczas na najprostszych technologiach, instalacje wykonywane były w kanałów blaszanych a jako źródło ciepła stosowano niekondensacyjne nagrzewnice gazowe. Z czasem zaczęły do Polski docierać materiały i urządzenia o wyższej jakości i zaawansowaniu technicznym. Pierwsza nagrzewnica kondensacyjna Carrier (model MVP) została sprowadzona do kraju blisko 15 lat temu. Ok 10 lat temu zaczęto stosować sprasowaną wełnę mineralną do budowy instalacji powietrznych.

Do dziś w stosowanych technologiach zmieniło się praktycznie wszystko. Wraz z wprowadzeniem na rynek systemów Feelco inwestorzy otrzymali dostęp do najnowocześniejszych technologii stosowanych w systemach powietrznych na świecie. Nie może dziwić, że użytkownicy poprzednich generacji systemów nadmuchowych planują modernizację. Nowoczesne urządzenia Feelco – Carrier to gwarancja znacznych oszczędności eksploatacyjnych oraz, co nie mniej ważne, nieporównywalny z niczym wcześniej komfort użytkowania latem i zimą.

ogrzewanie nadmuchowe modernizacja
Pan Maciej z Inowrocławia jest użytkownikiem ogrzewania nadmuchowego w swoim domu już blisko 15 lat.

„Moja rodzina jest bardzo zadowolona z tego rozwiązania, w moim domu przez cały rok jest komfortowa temperatura i wilgotność powietrza a system działa bezawaryjnie od kilkunastu lat.

Jestem jednak osobą lubiącą nowości, które wpływają na komfort codziennego życia.  Ponadto, jak chyba każdy, chcę aby eksploatacja domu kosztowała jak najmniej, dlatego zdecydowałem się na wymianę mojego systemu z piecem gazowym na propan na nowoczesny układ pompy ciepła Feelco HP.”

Stara kotłownia wykorzystywała piec nadmuchowy Carrier na gaz propan. Kilkanaście lat temu był to dobry wybór, paliwo to było popularne i niedrogie w eksploatacji. Na działce nie ma gazu ziemnego.

Jednostopniowa pompa ciepła z funkcją klimatyzacji. Postęp technologii w tej branży był w ostatnich latach tak duży, że to kilkunastoletnie urządzenie nie spełnia już oczekiwań użytkownika w zakresie ekonomi i komfortu pracy.

Nowe rozwiązanie Feelco HP nie wymaga już gazu. Centrala grzewczo – klimatyzacyjna Carrier FE4A współpracuje z agregatem pompy ciepła. Zmodernizowano również nawilżacz i filtr powietrza. Całość sterowana jest przez sterownik Carrier Infinity z zarządzaniem przez Internet.

Już sam rozmiar nowego agregatu Carrier Infinity 20 wskazuje, że mamy do czynienie z czymś naprawdę solidnym. Największa powierzchnia wymiennika w połączeniu z najnowocześniejszą sprężarką Copeland Vari Speed to gwarancja niezawodności i rekordowej sprawności.

„Jestem pod wrażeniem. W ciągu trzech dni mój system ogrzewania i klimatyzacji zmienił się nie do poznania. Niesamowity komfort pracy i skuteczność działania. Klimatyzacja pracuje niezwykle cicho i precyzyjnie, upały nam nie groźne. Ze spokojem będę też czekał na mroźną zimę.”

 

Dziękujemy i życzymy wielu lat komfortowej i niezawodnej eksploatacji.