Skip to main content

Ogrzewanie nadmuchowe Feelco w budynkach użytkowych.

By 11 lipca, 2018Porady, Realizacje
ogrzewanie nadmuchowe feelco w budynku użytkowym

Ogrzewanie nadmuchowe Feelco w budynkach użytkowych to doskonały wybór.

Aktualnie trwają prace przy instalacji systemów Feelco w dwóch budynkach użytkowych.  Skłoniło nas to do przybliżenia zagadnienia instalacji systemów powietrznych w tego typu obiektach.

W Warszawie powstaje obiekt biurowo – magazynowy o powierzchni blisko 900m2. gdzie system Feelco dba o zapewnienie odpowiedniej temperatury latem i zimą oraz wentylację z odzyskiem ciepła. Instalację wykonuje firma Polski Komfort Sp. z o.o.

ogrzewanie nadmuchowe feelco w budynku użytkowym
ogrzewanie feelco projekt

W Olsztynie trwa budowa salonu motocyklowego z serwisem o łącznej powierzchni 1200m2, tutaj również ogrzewanie nadmuchowe Feelco zapewnie ogrzewanie, klimatyzację i wentylację z odzyskiem ciepła. Instalację wykonuje firma Polski Komfort Sp. z o.o.

Dlaczego systemy powietrzne Feelco tak dobrze sprawdzają się w budownictwie komercyjnym?

Ogrzewanie nadmuchowe Feelco w budynkach użytkowych.

Powodów jest wiele, poniżej omówiliśmy naszym zdaniem najważniejsze. Systemy nadmuchowe (powietrzne) to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie w budownictwie użytkowym. Spotkać je można praktycznie wszędzie, w restauracjach, obiektach handlowych, biurach a nawet w obiektach opieki zdrowia czy sakralnych. Spotykamy się z tym praktycznie każdego dnia, odwiedzając stację paliw czy fast food znanej marki.

Teraz, dzięki systemowi Feelco, który został zaprojektowany dla małych i średnich obiektów, systemy nadmuchowe stały się powszechnie dostępne dla inwestorów indywidualnych.

Oszczędność miejsca.

Instalacja Feelco to system kanałów wentylacyjnych dystrybuujących powietrze o odpowiednich parametrach do pomieszczeń. W budynkach użytkowych kanały instalowane są najczęściej pod stropem – w przestrzenie pomiędzy stropem a sufitem podwieszanym.

Taka lokalizacja instalacji uwalnia całą przestrzeń użytkową pomieszczenia z infrastruktury technicznej.  Brak grzejników czy innych elementów instalacji pozwala na łatwiejszą aranżację wnętrz i oszczędza cenne metry kwadratowe.

oszczędność miejsca

Wielofunkcyjność.

Jedna instalacja, która realizuje wszystkie procesy dla komfortowej eksploatacji budynku. Zimą wydajne ogrzewanie, latem komfortowa klimatyzacja, przez cały rok wentylacja z odzyskiem ciepła.  Nie bez znaczenia, przy obecnym zanieczyszczeniu powietrza smogiem, jest też funkcja kontroli jakości powietrza.

Dla ułatwienia procesu inwestycyjnego system ma budowę modułową. Oznacza to, że część funkcji ( np. klimatyzacja ) może być doinstalowana w terminie późniejszym.

Oszczędna eksploatacja. 

Systemy nadmuchowe znane są z niskich kosztów eksploatacji. Feelco jest tego koronnym dowodem. Najnowocześniejsze urządzenia marki Carrier zapewniają najwyższą możliwą sprawność.  Feelco to układ o bardzo niskiej bezwładności. Oznacza to, że czas reakcji liczony jest w minutach a nie w godzinach jak przy rozwiązaniach wodnych.

Niska bezwładność ma ogromne znaczenie w obiekcie, który eksploatowany jest w określonych porach. Możemy ogrzewać budynek w godzinach jego pracy i całkowicie wyłączyć system w nocy. Rano system w kilkadziesiąt minut przywróci wymaganą temperaturę tak aby pracownicy nie odczuli wielogodzinnej przerwy w działaniu układu. To ogromne oszczędności.

Trwałość i niezawodność.

Feelco to system powietrznych. W instalacji nie jest transportowana woda, oznacza to, że cały układ jest wolny od usterek związanych z jej obecnością. Nic nie przecieka, nie zbiera się kamień, nie ma ryzyka zalania itp. Kanały wentylacyjne systemu Feelco wykonywane w technologii Ursa Air gwarantują wieloletnią bezawaryjną eksploatację. A gdyby doszło do rozszczelnienia – nic nam nie grozi, to tylko powietrze – naprawa jest bardzo prosta.

Urządzenia Carrier uznawane są za jedne z najlepszych na rynku. Produkowane w Stanach Zjednoczonych reprezentują najnowocześniejsze osiągnięcia w technologii HVAC. Firma Carrier to ponad 100 lat doświadczeń w budowie urządzeń.

Wkrótce więcej zdjęć z procesu instalacji …