Skip to main content

Nowa wersja sterownika Carrier Infinity Touch

By 30 listopada, 2017Nowości
nowy carrier infinity tocuch

Już wkrótce pojawi się nowa wersja sterownika Carrier Infinity Touch. Tak jak poprzedni model będzie on głównym sterownikiem systemy Feelco Carrier zarówno w wersji Gaz Hybrid zasilanej gazem jak i HP z pompą ciepła.  Nowa wersja to przede wszystkim lepsza jakość wyświetlacza oraz kilka ciekawych, dodatkowych funkcji.

Oczywiście wskazania temperatury można ustawić na stopnie Celsjusza 🙂

hybrid heat
wifi
amazon alexa

Obsługa trybu ogrzewania hybrydowego. Sterownik zarządza dostępnymi źródłami ciepła, np. gaz i pompa ciepła. Wybiera zawsze to źródło, które w danym momencie zapewnia ekonomiczniejszą eksploatację.

Obsługa układów strefowych. Nawet osiem niezależnych stref pozwala na utrzymanie oczekiwanego komfortu w poszczególnych częściach budynku. Znacznie obniża koszty eksploatacji.

Połączenie WiFi i Bluetooth.  Łatwe zarządzanie systemem przez internet z dowolnego miejsca na świecie. System auto diagnostyki z powiadomieniem przez e-mail.

Współpraca z Amazon Alexa. Możliwość zarządzania systemem przez system komunikatów głosowych inteligentnego personalnego asystenta Amazon Alexa.

Najważniejszą zmianą jest nowy wyświetlacz.  Ponad 25% większa powierzchnia wyświetlania i podwyższona rozdzielczość poprawi komfort użytkowania sterownika. Zmieniła się również obudowa, ma teraz gładką powierzchnię, wygląda estetycznie i nowocześnie.

W dolnym lewym rogu wyróżnia się nowy element. To czujnik ruchu, wykrywa on obecność domowników w pobliżu sterownika. Funkcja ta pozwala na efektywniejsze wykorzystanie systemu. Teraz można dodać wykryty ruch jako nadrzędną (ponad zaprogramowany harmonogram pracy) funkcję decydującą o pracy systemu. Jeżeli sterownik jest w trybie uśpienia i utrzymuje obniżoną temperaturę to wykrycie ruchu spowoduje włączenie ogrzewania do normalnej temperatury. Odwrotnie, jeżeli z programu wynika, że jesteśmy w domu a czujnik przez określony czas nie wykryje ruchu to przełączy system w tryb uśpienia.

Obsługa stref pozostała na niezmienionym poziomie. Nadal system może zarządzać ośmioma strefami, w których można programować różne temperatury.

Nowością jest komunikacja Bluetooth, która w przyszłości będzie wykorzystywana do bezprzewodowego połączenia z czujnikami w strefach.  Sterownik może obsłużyć do 32 jednoczesnych połączeń, możliwe będzie zatem umieszczenie w strefie nawet kilku czujników dla uzyskania uśrednionego odczytu.

Unowocześniono również komunikację WiFi, Teraz sterownik znacznie sprawniej łączy się z punktami dostępowymi działającymi w protokole 802.11n. Obsługuje zaawansowane systemy zabezpieczeń sieci oraz stabilniej utrzymuje połączenie z serwerem Carrier Infinity.

strefy carrier

Więcej o sterowniku na stronie producenta. Polska dokumentacja już wkrótce.

https://www.carrier.com/residential/en/us/products/thermostats/wifi-thermostats/systxccitc01-b/