Skip to main content

Nowa centrala grzewczo – klimatyzacyjna Feelco

By 27 września, 2019Nowości
Feelco_HP_Schemat

Już jest! Długo wyczekiwana nowa jednostka wewnętrzna Feelco HP oraz nowe filtry powietrza o skuteczności MERV 16 ( >F9 ) z filtrowaniem UV i fotokatalizą. Nowe urządzenia zaprojektowane i wyprodukowane zostały w USA specjalnie na potrzeby komfortowych i wydajnych systemów ogrzewania nadmuchowego i klimatyzacji obiektów mieszkalnych i użytkowych.

Centrala grzewczo – klimatyzacyjna Feelco HP

Centrala grzewczo – klimatyzacyjna Feelco HP dostępna będzie w wersjach do 12 kW i do 22 kW mocy grzewczej agregatu. Przeznaczona jest do współpracy z jednostkami zewnętrznymi Mitsubishi Zubadan.

Sercem centrali jest nowoczesny silnik prądu stałego.  Wysokowydajny silnik dmuchawy z wieloma prędkościami utrzymuje określone ilości powietrza do maksymalnie 200 Pa całkowitego zewnętrznego ciśnienia statycznego. Programowalną pracę z wieloma prędkościami uzyskuje się dzięki zastosowaniu silnika ECM (silnik komutowany elektronicznie).

Silnik stopniowo przyspiesza i zwalnia, redukując dźwięk uruchamiania i wyłączania. Silnik jest sterowany przez elektroniczną kontrolę dmuchawy BDC3, która umożliwia pracę dmuchawy w wybranym z ośmiu dostępnych ilości powietrza. Prędkości dmuchawy mogą być wybierane w polu sterowania dmuchawą w zależności od wielkości centrali wentylacyjnej i pożądanej ilości powietrza.

Wymiennik ze stopu aluminium  dla doskonałej odporności na korozję. Konstrukcja podwójnej powierzchni wymiany w konfiguracji „A” zapewnia najwyższą możliwą sprawność wymiany ciepła  i niski opór powietrza dla maksymalnej wydajności.

Nowa centrala sprawdzi się zarówno w układach centralnych jak również wielostrefowych. Co ważne oprócz nowych instalacji, dzięki zunifikowanym wymiarom może być stosowana również do modernizacji istniejących instalacji.

Centrala_Feelco_HP3 ogrzewanie nadmuchowe

Nowe filtry powietrza Feelco Pure Air to absolutny przełom w oczyszczaniu powietrza w budynkach.

Powietrze powrotne najpierw przechodzi przez wkład z aktywnym węglem o sprawności MERV 16 co przewyższa europejską klasę F9
Filtr usuwa ponad 95% cząstek mechanicznych SMOGu PM10 i PM2.5 oraz cząstek i bio aerozoli (łupież, pyłek, bakterie, pleśnie, zarodniki itp.)

Przefiltrowane powietrze przechodzi następnie przez lampę UVA  i kasetę PureAir. UVA lampa włącza katalizator kasety, który przechwytuje i niszczy zapachy i wszelkie opary przepływające przez system. Zaadsorbowane zanieczyszczenia (nagromadzone gazy, płyny, lub ciała stałe) na powierzchni katalizatora są utleniane do dwutlenku węgla i wody.

Zamiast tylko absorbować zanieczyszczenia gazowe (jak filtry mechaniczne), Feelco Pure Air zapewnia całkowitą redukcję toksyczności.  W filtrach Feelco Pure Air nie stosuje się żadnych toksycznych chemikaliów.

Feelco_air_mini