Skip to main content

Kratki wentylacyjne, nawiewne – setki wzorów i kolorów

By 8 września, 2017Porady
ogrzewanie nadmuchowe

Kratki nawiewne w systemach ogrzewania nadmuchowego Feelco to najczęściej jedyny element widoczny w budynku po zakończeniu instalacji. Zazwyczaj kratki instalowane są w podłodze lub suficie, a czasem w ścianach. Wybór wzoru i koloru kratki to często efekt długich rozmyślań inwestorów. Czy wybrać kratkę w kolorze zbliżonym do podłogi tak aby nie rzucała się w oczy, czy też całkiem odwrotnie, postawić na kontrastowe barwy.

Kratko wentylacyjne nawiewne – setki wzorów i kolorów

Całe szczęście obecnie produkowane są kratki wentylacyjne w setkach wzorów i kolorów. Można wybierać pomiędzy klasycznymi prostymi wzorami a różnymi kratkami ozdobnymi. Dostępne są bardzo nowoczesne kratki, wręcz futurystyczne, pasujące do nowoczesnych wnętrz ale też kratki w stylu dawnym, wiktoriańskim.

Duża swoboda jest tez wyborze materiałów, klasyczne kratki wykonane są ze stali ale dostępne są również kratki odlewane z brązu czy mosiądzu jak również kratki drewniane, dębowe lub olchowe.

Dużą zaletą kratek stalowych jest możliwość pomalowania ich na dowolny kolor, wtedy najłatwiej dopasować kratkę do koloru podłogi. Kratki maluje się w lakierni proszkowej wg wybranego koloru z palety RAL.

Poniżej kilka zdjęć, może któreś będzie właściwą inspiracją.