Skip to main content

Feelco z nowym partnerem technologicznym

By 8 stycznia, 2019Nowości
Feelco Mitsubishi

Mogło się wydawać, że w ostatnim czasie niewiele się u nas działo. Nic bardziej mylnego, od kilku miesięcy pracujemy nad wdrożeniem nowych rozwiązań do naszych systemów aby zaoferować naszym klientom jeszcze nowocześniejsze technologie w dziedzinie ogrzewania nadmuchowego i klimatyzacji budynków mieszkalnych i użytkowych.  Największa zmiana to stopniowe odejście od systemów zasilanych gazem na rzecz pomp ciepła. Ta zmiana podyktowała kolejną, nowy partner technologiczny Mitsubishi Electric.

Coraz łagodniejsze zimy oraz coraz cieplejsze lata skłaniają do nowego spojrzenia na funkcje ogrzewania i chłodzenia budynków w Polsce. Dzisiejsza technologia izolacji termicznej budynków powoduje, że instalacje grzewcze nie wymagają już tak dużych mocy jak kiedyś, jednocześnie nowoczesna architektura z dużą ilością przeszkleń stwarza zupełnie nieznane w naszym kraju problemy latem. Te zmiany zmuszają nas do nowego spojrzenia na technologie instalacyjne, dziś najważniejsza jest sprawność energetyczna systemu, niezawodność oraz funkcjonalność zarówno zimą jak i latem.

Odpowiedzią na te potrzeby dzisiejszych budynków są  instalacje oparte na pompach ciepła powietrze – powietrze. Dzisiejsza technologia pomp ciepła oferuje urządzenia o tak wysokich parametrach pracy przy jednoczesnej funkcjonalności zarówno ogrzewania jak i chłodzenie, że podłączanie gazu do budynku przestaje być zasadne.  Sytuacja ma miejsce w szczególności w budynkach małych i średnich, gdzie koszt podłączenia instalacji gazowej, budowa kominów i adaptacja pomieszczeń na kotłownie przekracza korzyści wynikające z wykorzystywania tego paliwa.

Między innymi z tych powodów podjęliśmy decyzję o stopniowej rezygnacji z systemów opartych na paliwie gazowym na rzecz pomp ciepła powietrze – powietrze.  Nowym partnerem technologicznym Feelco w zakresie dostawy urządzeń począwszy od 2019 roku jest firma Mitsubishi Electric. Wybór nie jest przypadkowy, Mitsubishi Electric od lat rozwija technologie pomp ciepła a rozwiązania stosowane w urządzeniach serii Zubadan i Hyper Heating to wzór do naśladowania w branży.  Jednocześnie systemy Feelco zostaną wyposażone w całkiem nowe moduły odzysku ciepła i wilgoci oraz systemy strefowego zarządzania temperaturą.  Nowe rozwiązania już w sprzedaży, wkrótce więcej informacji na naszej stronie.