Skip to main content

Płyta URSA AIR ZERO – B

Feelco® dla instalatorów. Kompletne źródło wiedzy na temat zasad projektowania, instalacji i serwisu.

Panele URSA AIR ZERO B to nowoczesny produkt, który stworzono z myślą o szybkim i łatwym montażu układów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Dzięki możliwości prefabrykacji przewodów bezpośrednio na placu budowy, instalator uniezależnia się od zewnętrznych dostawców. Połączenie wełny mineralnej o dużej gęstości oraz specjalnych warstw nośnych daje materiał o bardzo wysokim poziomie absorpcji dźwięku dodatkowo ograniczający rozwój bakterii.

Właściwości

  • grubość paneli: 25 mm;
  • powierzchnia całkowita panelu wynosi 3,60 m2;
  • współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,032 W/mK; dla 10°C;
  • współczynnik pochłaniania dźwięku αw = 0,80 wg EN ISO 354, klasa B absorpcji akustycznej zgodnie z ISO 11654;
  • klasyfikacja reakcji na ogień Bs1, d0 wg PN-EN 13501-1 / materiał niezapalny.

Powierzchnia zewnętrzna składa się z warstwy aluminium wzmocnionego gęstą siatką z włókna szklanego. Wykończenie wewnętrzne stanowi czarna tkanina z włókna szklanego. Jedna z krawędzi panelu o długości 3,00 m ma przygotowany wpust. Druga krawędź ma przygotowane pióro, które posiada dodatkową zakładkę. Wykończenie pióro-wpust umożliwia dokładne łączenie poszczególnych części przewodu.

Zastosowanie

  • grubość 25 mm: montaż układów wentylacyjnych,  klimatyzacyjnych i instalacji ogrzewania nadmuchowego w pomieszczeniach gdzie ważna jest dobra akustyka (tłumienie odgłosów przepływającego przez przewód powietrza);
Dane techniczne
Grubość
 mm
25
Szerokość
mm
1200
Długość
mm
3000
Ilość w paczce
m2
21,60

Płyta URSA AIR ZERO – B – pliki do pobrania