Amazon Echo to inteligentny głośnik, którym sterujesz swoim głosem. To również serce inteligentnego domu gdyż system Amazon Alexa potrafi zarządzać licznymi urządzeniami innych producentów. Muzyka, oświetlenie, systemy audio – video i to co nas najbardziej interesuje systemy ogrzewania i klimatyzacji. Amazon Alexa jest kompatybilny ze sterownikami Carrier Infinity Touch, które stosujemy w systemach Feelco Hybrid i Feelco HP. Oznacza to, że możemy rozpocząć budowę systemu inteligentnego budynku już za około 400 zł, bo tyle kosztuje głośnik Echo.
Amazon Echo to inteligentny głośnik, którym sterujemy swoim głosem. Echo łączy się z usługą Alexa Voice od Amazon Music Unlimited i TuneIn (radio internetowe). Odtwarza muzykę z własnej kolekcji lub usług jako Spotify na Echo przy użyciu Bluetooth telefonu. Wszystko, co musisz zrobić, to zapytać.
Echo to również profesjonalnie dostrojony głośnik, który może wypełnić każde pomieszczenie wciągającym dźwiękiem. Ma siedem mikrofonów i technologię formowania wiązki, dzięki czemu słyszy Cię z pokoju podczas odtwarzania muzyki. Echo, powiedz po prostu słowo „Alexa” i echo zareaguje.
Aplikacja Alexa ( iOS lub Android), służy do tego aby uzyskać jeszcze więcej dzięki echo. Umiejętności dodają jeszcze więcej możliwości, umożliwiając słuchanie wiadomości, sterowanie kompatybilnymi inteligentnymi urządzeniami domowymi i wiele więcej. Alexa ma wiele umiejętności, które można włączyć i wykorzystać. Nowe umiejętności są ciągle dodawane do Alexa Skills Store.
Amazon Alexa Echo już dostępny w Polsce – testujemy współpracę z Carrier Infinity.
Jedną z tych umiejętności jest właśnie zarządzanie sterownikiem Carrier Infinity Touch. Przetestowaliśmy, to działa. Alexa Wyszukuje zainstalowane sterowniki Carrier i automatycznie dodaje ich funkcjonalność do aplikacji. Warunkiem jest aby zarówno Alexa jak i Carrier Infinity podłączone były do internetu prze tą samą sieć WiFi. Alexa rozpoznaje konfigurację sterownika w zależności czy jest on w układzie centralnym czy strefowym i pozwala na zarządzanie każdą ze stref niezależnie. Aby ta funkcja działała każda ze stref musi mieć unikatową nazwę.
Co możemy zrobić za pomocą Alexa Echo? Komunikujemy się po angielsku, ale nawet silny słowiański akcent nie przeszkadza :-). Prosty komunikat „Alexa, set living room to 22 degrees” wystarczy aby w naszym salonie temperatura zmieniła się zgodnie z poleceniem. W ten sposób można zarządzań temperaturą we wszystkich strefach, można również zmieniać intensywność wentylacji. Alexa przyjmuje też polecenie uśpienia systemy np. w momencie gdy wychodzimy z domu.
Najciekawszą funkcją wydaje się automatyzacja procesów i ustawienie scen. Alexa potrafi połączyć kilka systemów, ogrzewanie, oświetlenie, muzyka aby stworzyć atmosferę jaką sobie życzymy. Działanie może być poprzedzone komunikatem głosowym lub rozpoczynać się o określonej porze. W praktyce oznacza to, że za niewiele ponad 400 zł możemy rozpocząć budowę systemu inteligentnego budynku.
Więcej informacji wkrótce – testy trwają.